STRAŻ MIEJSKA

18 października 2019 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia tematyczne ze Strażnikami Miejskimi z Krzeszowic. Przedszkolaki oglądały bajkę “Bezpieczne zachowania” stworzoną w ramach projektu “Bezpieczna Szkoła w Strefie Schengen” (zrealizowanego na zlecenie Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin). Strażnicy miejscy uczyli dzieci jak prawidłowo przechodzić przez pasy oraz rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, za co w nagrodę otrzymały odblaski. Największą atrakcją była prezentacja samochodu strażników do którego każdy mógł wsiąść, założyć czapkę i poczuć się jak prawdziwy strażnik miejski.

Dziękujemy Panom Strażnikom za przybycie i przekazanie wiedzy naszym przedszkolakom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *