PIKNIK “MAMA TATA I JA”

26 października 2019r. obok Szkoły Podstawowej i Publicznego Punktu Przedszkolnego w Rudnie, w sąsiedztwie lasu zwanego “Lipką”, odbył się Piknik “Mama, tata i ja”. Mieszkańcy wsi Rudno i okolic oraz przedszkolaki i nauczyciele mieli okazję do wspólnego spotkania w sobotnie jesienne popołudnie. Wśród uczestników obecni byli Radne Rady Miejskiej w Krzeszowicach Pani Dorota Marek i Pani Stanisława Maciejowska, Proboszcz Parafii w Tenczynku ks. Jan Kubiś, ks. Andrzej Strama, Sołtys wsi Rudno Rafał Piechota, a także Członkowie Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich w Rudnie.

Słoneczna pogoda sprzyjała w aktywnym spędzeniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Młodsi uczestnicy brali udział w zbawach sportowych i zajęciach plastycznych. Pozostali goście zaangażowali się w naukę tworzenia wikliny z makulatury, z której powstawały podkładki i kubki. Warsztaty prowadziła Pani Anieszka Lipniewska, która podzieliła się z uczestnikami pasją robienia wikliny papierowej z makulatury. Zachęcała do wykorzystania taniego materiału jakim jest makulatura w celu tworzenia ładnych rzeczy użytkowych. Wszyscy zebrani mieli okazję zobaczyć część prac wykonanych przez Panią Agnieszkę.

Warto wspomnieć, że w Szkole Podstawowej i Publicznym Punkcie Przedszkolnym w Rudnie od kilku lat dzieci, a także część mieszkańców wsi włączyli się do akcji zbierania makulatury, zakrętek plastikowych i innych surowców wtórnych, dbając tym samym o środowisko naturalne.

Impreza była jednym z elementów projektu Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rudno pn.”Promujemy zdrowy i aktywny styl życia” realizowanego przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *