WZNOWIENIE PRACY PRZEDSZKOLA
Informuję, że w porozumieniu z Organem Prowadzącym Publiczny Punkt Przedszkolny w Rudnie zostanie uruchomiony 22 czerwca br.
Praca przedszkola będzie przebiegała zgodnie z wszelkimi wytycznymi GIS mającymi zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19. Każdy pracownik przedszkola będzie podlegał zaostrzonemu rygorowi sanitarnemu, przestrzegając obowiązujących procedur.
Proszę Państwa – Rodziców o zapoznanie się z procedurami wprowadzonymi w Publicznym Punkcie Przedszkolnym w Rudnie. Warunkiem przyjęcia dziecka jest zapoznanie się z procedurami, zastosowanie się do nich oraz dostarczenie podpisanego zamieszczonego oświadczenia.
Dyrektor Publicznego Punktu Przedszkolnego w Rudnie
Mariusz Tomczyk
Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Publicznym Punkcie Przedszkolnym w Rudnie w związku z wystąpieniem COVID-19
Na podstawie wytycznych Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa w Przedszkolu i ochrony przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 w okresie ograniczonego funkcjonowania przedszkoli w Przedszkolu obowiązują specjalne Procedury bezpieczeństwa.
- Za zapewnienie bezpieczeństwa i higienicznych warunków pobytu w Publicznym Punkcie Przedszkolnym w Rudnie zwanego dalej Przedszkolem lub Placówką, odpowiada Dyrektor Przedszkola zwany dalej Dyrektorem.
- W Przedszkolu stosuje się wytyczne Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej.
- Przedszkole będzie otwarte w godzinach od 8.00 do 13.00.
- Liczba dzieci w jednej grupie przedszkolnej może maksymalnie wynosić 12 ( przy czym minimalna przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci nie może być mniejsza nić 4 m2 na 1 dziecko i opiekuna, powierzchnię każdej sali wylicza się z uwzględnieniem mebli oraz innych sprzętów znajdujących się w niej – zalecenia GIS).
- Do Przedszkola nie będą wpuszczani: dzieci, rodzice i opiekunowie oraz pracownicy
z objawami chorobowymi wskazującymi na infekcję. Po wejściu do budynku Przedszkola każdemu pracownikowi oraz dziecku mierzona jest temperatura bezdotykowym termometrem. Pomiaru dokonuje wyznaczony przez dyrektora pracownik Przedszkola. - W Przedszkolu dzieci ani pracownicy nie muszą zakrywać ust i nosa (nie ma obowiązku przebywania w maseczkach), jeżeli nie jest tak wskazane w przepisach prawa lub wytycznych Ministra Zdrowia bądź Głównego Inspektora Sanitarnego a także w niniejszych Procedurach.
- Środki ochrony indywidualnej wg wskazań GIS zaopatrzeni są wszyscy pracownicy.
- Pracownicy bezpośrednio obsługujący rodziców obowiązkowo posiadają maseczki lub/i przyłbice, rękawiczki jednorazowe.
- Na czas pracy Przedszkola, drzwi wejściowe do budynku Przedszkola są zamykane.
- Na tablicy ogłoszeń w holu znajdują się numery telefonów do organu prowadzącego, stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz służb medycznych, z którymi należy się skontaktować w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u osoby znajdującej się na terenie Placówki.
- Dyrektor we współpracy z Organem Prowadzącym zapewniają:
- Sprzęt, środki czystości i do dezynfekcji, które zapewnią bezpieczne korzystanie z pomieszczeń Przedszkola, placu zabaw oraz sprzętów, zabawek znajdujących się w Przedszkolu.
- Płyn do dezynfekcji rąk – przy wejściu do budynku, na korytarzu oraz w miejscu przygotowywania posiłków, a także środki ochrony osobistej, w tym rękawiczki, maseczki ochronne dla pracowników odbierających rzeczy, produkty od dostawców zewnętrznych oraz personelu sprzątającego.
- Plakaty z zasadami prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk w pomieszczeniach sanitarno- higienicznych oraz instrukcje dotyczące prawidłowego mycia
i dezynfekcji rąk przy dozownikach z płynem. - Pomieszczenie do izolacji osoby, u której stwierdzono objawy chorobowe, zaopatrzone w maseczki, rękawiczki i przyłbicę oraz płyn do dezynfekcji rąk (przed wejściem do pomieszczenia).
- Pełną informację dotyczącą stosowanych metod zapewniania bezpieczeństwa
i procedur postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia wszystkim pracownikom jak i rodzicom.
- Dyrektor:
- Nadzoruje prace porządkowe wykonywane przez pracowników Przedszkola zgodnie z powierzonymi im obowiązkami.
- Dba o to by w salach, w których spędzają czas dzieci nie było zabawek, przedmiotów, których nie da się skutecznie zdezynfekować.
- Prowadzi komunikację z rodzicami dotyczącą bezpieczeństwa dzieci w Placówce.
- Kontaktuje się z rodzicem/rodzicami/opiekunem prawnym/opiekunami prawnymi – telefonicznie, w przypadku stwierdzenia podejrzenia choroby u ich dziecka.
- Informuje organ prowadzący o zaistnieniu podejrzenia choroby u dziecka, pracownika.
- Współpracuje ze służbami sanitarnymi.
- Instruuje pracowników o sposobie stosowania procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia.
- Zapewnia taką organizację, która uniemożliwi stykania się ze sobą poszczególnych grup dzieci, a dana grupa będzie przebywać w wyznaczonej, stałej sali, zaś grupą będą się opiekowali w miarę Ci sami opiekunowie.
- Informuje rodziców o obowiązujących w Przedszkolu procedurach postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia za pomocą telefonu lub poczty elektronicznej.
- Organizuje działalność Przedszkola zgodnie z wytycznymi MZ, GIS i MEN.
13. Każdy pracownik Placówki zobowiązany jest:
1. Stosować zasady profilaktyki zdrowotnej to znaczy do:
-
- Regularnego mycia rąk przez 30 sekund mydłem i wodą oraz środkiem dezynfekującym zgodnie z instrukcją zamieszczoną w pomieszczeniach sanitarno- higienicznych.
- Do kasłania, kichania w jednorazową chusteczkę lub wewnętrzną stronę łokcia.
- Unikania kontaktu z osobami, które źle się czują.
- Dezynfekować ręce niezwłocznie po wejściu do budynku Placówki stosując ściśle
zasady dezynfekcji rąk.
e. Informować dyrektora lub osobę go zastępującą o wszelkich objawach
chorobowych dzieci.
2. Postępować zgodnie z zapisami wprowadzonymi Procedurami bezpieczeństwa.
3. Zachowywać dystans między sobą – minimum 1,5 m.
4. Stosować środki ochrony indywidualnej wg zasad określonych przez GIS, MZ, MEN.
14. Osoba sprzątająca i panie przedszkolanki myją i/lub dezynfekują:
1. Ciągi komunikacyjne – myją oraz dezynfekują odpowiednim płynem.
2.Poręcze, włączniki światła, klamki, uchwyty, poręcze krzeseł, siedziska i oparcia krzeseł, blaty stołów, z których korzystają dzieci i nauczyciele, drzwi wejściowe do placówki, zabawki, szafki w szatni (powierzchnie płaskie), kurki przy kranach – myją i dezynfekują.
3. Toalety dla personelu i dzieci – myją i dezynfekują.
4. Wietrzą pomieszczenia, w których odbyła się dezynfekcja, tak aby nie narażać dzieci ani innych pracowników na wdychanie oparów.
5. Myją i dezynfekują ręce po każdej czynności związanej ze sprzątaniem, myciem, itd.
6. Myją, dezynfekują zabawki, przedmioty, którymi bawiło się dziecko zanim będzie
z nich korzystało kolejne dziecko.
7. Pracują w rękawiczkach. Stosują ściśle zasady ich nakładania i zdejmowania oraz utylizowania.
8. Wykonują inne stałe prace określone w zakresie czynności na stanowisku pracy.
15. Nauczyciele:
1. Sprawdzają warunki do prowadzenia zajęć – liczba dzieci zgodnie z ustaleniami, objawy chorobowe u dzieci, dostępność środków czystości i inne zgodnie z przepisami dot. BHP.
2. Dbają o to by dzieci regularnie myły ręce w tym po skorzystaniu z toalety, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza.
3. Wietrzą salę, w której odbywają się zajęcia – przynajmniej raz na godzinę, jeśli jest to konieczne także w czasie zajęć.
4. Prowadzą gimnastykę przy otwartych oknach.
5. Dbają o to, by dzieci unikały bliskich kontaktów.
6. Nie organizują w jednym pomieszczeniu zajęć, które skupiają większą liczbę dzieci.
7. Zachowują między sobą w kontaktach odstęp wynoszący co najmniej 1,5 m.
Przyprowadzanie i odbiór dzieci z przedszkola.
- Dzieci powyżej 4 roku życia w czasie drogi do i z placówki noszą maseczkę, w placówce maseczki nie muszą być stosowane.
- Rodzic/opiekun prawny dzieci przyprowadzanych do placówki musi mieć zakryty nos
i usta oraz mieć założone rękawiczki. - Rodzic nie wchodzi do Przedszkola, oddaje dziecko pani nauczycielce przed budynkiem Przedszkola.
- Codziennie przed oddaniem dziecka do przedszkola rodzic podaje pracownikowi podpisane oświadczenie związane z przeciwdziałaniem COVID-19. W przypadku braku oświadczenia dziecko nie jest wpuszczane do Placówki.
- Pracownik podczas przejmowania dziecka od rodzica/prawnego opiekuna dokona mierzenia temperatury dziecka, termometrem bezdotykowym.
- Pracownik dba o to, by dziecko po wejściu do Przedszkola zdezynfekowało ręce,
a następnie odprowadza do sali, w której dziecko będzie odbywało zajęcia. - Rodzic przyprowadza dziecko i odbiera dziecko w godzinach określonych przez siebie
w deklaracji, uzgodnionych z dyrektorem. - W przypadku zgromadzenia się kilkorga dzieci – rodzic czeka z dzieckiem przed budynkiem Przedszkola z zachowaniem zasad określonych przez MZ i GIS w odstępach co najmniej 1,5 m.
- Dziecko nie może wnosić do budynku Przedszkola zabawek ani przedmiotów, które są zbędne do zajęć, w których dziecko uczestniczy.
- Do placówki przyjmowane są tylko dzieci zdrowe, bez jakichkolwiek objawów świadczących o infekcji (katar, kaszel), widoczne osłabienie, ospałość, manifestowanie, złe samopoczucie). Temperatura powinna zawierać się w przedziale od 36 do 37 st C.
- W przypadku stwierdzenia przez pracownika odbierającego, objawów chorobowych
u dziecka, pracownik nie odbiera dziecka, pozostawia je rodzicom i informuje dyrektora lub osobę go zastępującą o zaistniałej sytuacji. Dyrektor lub osoba go zastępująca informuje rodziców o konieczności kontaktu z lekarzem oraz prosi o informację zwrotną dotycząca zdrowia dziecka. - Dziecko przyprowadzane i odbierane jest wyłącznie przez rodziców/opiekunów prawnych.
- Po odebraniu dziecka Rodzice wraz z dziećmi nie mogą przebywać na ogrodzie przedszkolnym.
Żywienie
- Przedszkole nie zapewnia wyżywienia dzieciom w czasie ich przebywania na terenie placówki.
- Rodzice przyprowadzając dzieci przynoszą im posiłki na 5 godzin pobytu w Placówce, przygotowywane przy zachowaniu wszelkich niezbędnych środków higieny.
- Przed każdym posiłkiem dzieci myją ręce.
- Panie nauczycielki dezynfekują stoliki przed i po spożyciu przez dzieci przyniesionych śniadań.
Wyjścia na zewnątrz
- Przedszkole nie organizuje wyjść poza teren Przedszkola.
- W przypadku gdy pogoda na to pozwoli, dzieci będą korzystały z placu zabaw przy czym dzieci mogą korzystać jedynie ze sprzętów dopuszczonych do użytku przez dyrektora. Pozostałe sprzęty będą otaśmowane.
- Na placu zabaw opiekunowie zapewniają, aby dzieci nie kontaktowały się ze sobą.
- Urządzenia znajdujące się na terenie placu zabaw dopuszczone do użytku na zakończenie każdego dnia są dezynfekowane.
Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-19
- W Przedszkolu wyznaczone zostało pomieszczenie do izolacji osoby, u której stwierdzono objawy chorobowe. Pomieszczenie to zostało zaopatrzone w maseczki, rękawiczki i przyłbicę, fartuch ochronny oraz płyn do dezynfekcji rąk (w oraz przed wejściem do pomieszczenia).
- W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u dziecka (takich jak kaszel, gorączka, duszności, katar, biegunka, utrata węchu lub smaku), dziecko jest niezwłocznie izolowane od grupy – służy do tego specjalnie przygotowane pomieszczenie.
- Pracownik, który zauważył objawy chorobowe, informuje o tym dyrektora lub osobę go zastępującą.
- Dyrektor kontaktuje się niezwłocznie telefonicznie: z rodzicem/rodzicami/opiekunem/opiekunami dziecka, Powiatową Stacją Epidemiologiczną oraz organem prowadzącym i informuje o objawach.
- W przypadku ignorowania wezwania o stawienie się w Przedszkolu rodzica/opiekuna dziecka podejrzanego o zarażenie, Dyrektor ma prawo powiadomić o tym fakcie Policję, Sąd Rodzinny oraz Powiatową Stację Epidemiologiczną.
- Wskazany przez dyrektora pracownik (nauczyciel,) kontaktuje się telefonicznie z rodzicami pozostałych dzieci z grupy i informuje o zaistniałej sytuacji.
- Nauczyciel, jeśli to możliwe, przeprowadza dzieci do innej, pustej sali, a sala, w której przebywało dziecko z objawami chorobowymi jest myta i dezynfekowana (mycie podłogi, mycie i dezynfekcja – stolików, krzeseł, zabawek).
- Dziecko w izolacji przebywa pod opieką pracownika Przedszkola, który zachowuje wszelkie środki bezpieczeństwa – przed wejściem i po wyjściu z pomieszczenia dezynfekuje ręce, przed wejściem do pomieszczenia zakłada maseczkę ochronną/przyłbicę i rękawiczki.
- Rodzice izolowanego dziecka odbierają je z Przedszkola przy głównych drzwiach wejściowych do budynku Placówki.
- W przypadku wystąpienia u pracownika Przedszkola będącego na stanowisku niepokojących objawów sugerujących zakażenie COVID-19, pracownik niezwłocznie przerywa swoją pracę i informuje dyrektora lub osobę wyznaczoną o podejrzeniu – zachowując stosowny dystans i środki ostrożności, aby nie dochodziło do przenoszenia zakażenia.
- Dyrektor lub osoba wyznaczona wstrzymuje przyjmowanie do Przedszkola kolejnych dzieci do czasu wymycia i dezynfekcji obszaru, w którym przebywał i poruszał się pracownik.
- Dyrektor lub osoba wyznaczona zawiadamia Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (numer znajduje się na tablicy ogłoszeń) i wprowadza do stosowania na terenie Placówki instrukcje i polecenia przez nią wydawane.
- Obszar, w którym przebywał i poruszał się pracownik z podejrzeniem zakażenia COVID-19 jest niezwłocznie skrupulatnie myty, a powierzchnie dotykowe, takie jak klamki, włączniki światła, poręcze, są dezynfekowane przez osobę do tego wyznaczoną.
- Pomieszczenie, które przeznaczone było do izolacji osoby z objawami chorobowymi po opuszczeniu go przez osobę z objawami, jest myte i dezynfekowane są powierzchnie dotykowe.
- Dyrektor lub osoba przez niego wyznaczona sporządza listę osób, z którymi osoba podejrzana o zakażenie miała kontakt, aby w razie potrzeby przekazać ją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
- Dyrektor informuje organ prowadzący o wszelkich stwierdzonych objawach chorobowych dzieci czy pracowników wskazujących na możliwość zakażenia COVID-19.
- Dyrektor wraz z organem prowadzącym na podstawie wytycznych, instrukcji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej podejmują decyzję odnośnie dalszych działań w przypadku stwierdzenia na terenie placówki zakażenia.
- W przypadku uzyskania informacji od rodziców lub pracowników o potwierdzonym zarażeniu wirusem COVID-19 u osoby, która przebywała w ostatnim tygodniu
w placówce, Dyrektor niezwłocznie informuje organ prowadzący i kontaktuje się
z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną celem uzyskania wskazówek, instrukcji do dalszego postępowania.
Przepisy końcowe
- Procedury bezpieczeństwa obowiązują w przedszkolu od dnia 22 maja 2020 r. do czasu ich odwołania.
- Wszyscy pracownicy Przedszkola oraz rodzice/opiekunowie dzieci zobowiązani się do ich ścisłego stosowania i przestrzegania.
W trosce o zdrowie i zachowanie reżimu sanitarnego
w Publicznym Punkcie Przedszkolnym w Rudnie od 22 maja 2020 r. stosuje się następujące zasady:
- Rodzic przyprowadzający i odbierający dziecko musi mieć maseczkę ochronną, rękawiczki oraz musi być zdrowy.
- Przy wejściu głównym do przedszkola należy zdezynfekować ręce.
- Rodzic nie wchodzi na teren przedszkola.
- Rodzic codziennie dostarcza do przedszkola oświadczenie o stanie zdrowia dziecka (do pobrania ze strony internetowej przedszkola).
- W miarę możliwości przyprowadza i odbiera dziecko jeden Rodzic.
- Dziecko przyprowadzane do przedszkola jest zdrowe bez objawów chorobowych typu: katar, kaszel, wysypka, ból brzucha, temperatura poniżej 36, lub powyżej 37 st. C.
- Dziecko przy wejściu będzie mieć mierzoną temperaturę termometrem bezdotykowym.
- Dziecko nie przynosi zabawek oraz innych przedmiotów.
- Dziecko jest odprowadzane na salę i przyprowadzane z sali przez Panią pełniącą dyżur w holu przedszkola.
PROCEDURA PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECKA Z PRZEDSZKOLA
- Dzieci do przedszkola przyprowadzane są w godzinach wskazanych w deklaracji.
- Dziecko nie powinno zabierać ze sobą do przedszkola i z przedszkola niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek.
- Rodzice i opiekunowie przyprowadzający i odbierający dziecko z przedszkola mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników placówki jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2m.
- Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
- Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola.
- W celu szybkiej komunikacji placówki z rodzicem dziecka, rodzice muszą być cały czas dostępni pod telefonem.
- Rodzic, przyprowadzając dziecko do przedszkola, musi codziennie dostarczyć oświadczenie, którego wzór znajduje się na stronie internetowej przedszkola
- Wchodząc do przedszkola rodzice przy wejściu dezynfekują dłonie, zakładają rękawiczki ochronne oraz zakrywają usta i nos.
- Bezpośrednio po przyjściu do placówki należy poddać dziecko mierzeniu temperatury.
- Dziecko do grupy odprowadza i przyprowadza z grupy Pani pełniąca dyżur w holu przedszkola.
OŚWIADCZENIE RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO DZIECKA UCZĘSZCZAJĄCEGO DO PUBLICZNEGO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO W RUDNIE
1. Oświadczam, że zostałam/em poinformowana/y przez Publiczny Punkt Przedszkolny w Rudnie reprezentowany przez dyrektora Mariusz Tomczyka o:
czynnikach ryzyka COVID-19 u dziecka, rodziców i jego opiekunów
możliwości zarażenia się rodzica/opiekuna prawnego dziecka w czasie drogi do Publicznego Punktu Przedszkolnego w Rudnie , podczas pobytu dziecka w placówce, a także w czasie drogi powrotnej do domu
obligatoryjnym dezynfekowaniu rąk przed wejściem na teren placówki i zabezpieczeniu przeze mnie ust i nosa maseczką
2.Zapoznałam/łem się i akceptuję procedury bezpieczeństwa w czasie trwania epidemii COVID-19 obowiązujące w przedszkolu, nowe zasady higieny, nową organizację pracy przedszkola i nie mam w stosunku do nich zastrzeżeń
3. Oświadczam, że wedle stanu na dzień podpisania niniejszego oświadczenia nie zaobserwowałam/łem u siebie, ani u moich najbliższych domowników (osoby zamieszkałe pod tym samym adresem) objawów uznanych powszechnie za typowe przy zarażeniu SARS-COVID-19, a także, że nie jesteśmy objęci kwarantanną.
4. Oświadczam, że w momencie przyjęcia dziecka do przedszkola, moje dziecko jest zdrowe. Nie ma kataru, kaszlu, gorączki, duszności, ani nie wystąpiły u niego żadne niepokojące objawy chorobowe.
5.Oświadczam, że wciągu ostatnich 24 godzin nie wystąpiły u mojego dziecka: gorączka, duszności, katar, kaszel, nie miało ono styczności z osobami, które wróciły z zagranicy lub odbywały kwarantannę.
6 . Jestem świadoma/y iż podanie nieprawdziwych informacji naraża na kwarantannę wszystkie dzieci wraz z pracownikami przedszkola, jak również ich rodziny.
7. Każdorazowo wyrażam zgodę na wykonanie pomiaru temperatury ciała mojego dziecka termometrem bezdotykowym przez panie pracujące w przedszkolu przed wejściem dziecka na teren przedszkola, a także podczas pobytu dziecka w placówce.
8. Oświadczam, że moje dziecko nie będzie przynosiło do przedszkola żadnych zabawek ani przedmiotów z zewnątrz.
9.Zostałem poinformowana/y, iż zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego dziecko nie będzie wychodziło na spacery poza przedszkole.
10.Zostałem poinformowana/y, iż zgodnie z procedurami dziecko będzie przyjmowane w wyznaczonym miejscu. W przypadku, gdy będzie więcej dzieci będę oczekiwać na swoją kolej na zewnątrz przed drzwiami przedszkola w bezpiecznej odległości.
11. W przypadku gdyby u mojego dziecka wystąpiły niepokojące objawy chorobowe zobowiązuję się do każdorazowego odbierania telefonu od opiekunów przedszkola, odebrania dziecka w trybie natychmiastowym z wyznaczonego w budynku przedszkola pomieszczenia do izolacji.
12. O każdorazowej zmianie powyższych oświadczeń natychmiast powiadomię Dyrektora Przedszkola.
13.Oświadczam, że znane jest mi ryzyko, w szczególności prawdopodobieństwo zarażenia się SARS-COVID-19, jednakże wyrażam zgodę na przebywanie mojego dziecka w przedszkolu oraz zrzekam się względem, reprezentowanym przez dyrektora Mariusza Tomczyka wszelkich roszczeń związanych z zarażaniem się i następstwami zarażenia się SARS-COVID-19 w Publicznym Punkcie Przedszkolnym w Rudnie.
Numer/numery telefonu rodzica do tzw. „szybkiego kontaktu”:………………………………………………………………………………………….
Podpisy rodziców/ opiekunów prawnych:
1…………………………………
Data i podpis matki /opiekuna prawnego
2. ……………………………………
Data i podpis ojca/opiekuna prawnego
14. Upoważnienie
Upoważnienie do odbioru mojego dziecka:
Imię i nazwisko osoby upoważnionej …………………………………………………………………………..
Zostałem poinformowany o fakcie przetwarzania moich danych osobowych przez Publiczny Punkt Przedszkolny w Rudnie w celu identyfikacji osoby upoważnionej do odbioru mojego dziecka. Przetwarzanie moich danych odbywać się będzie zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r./Przy odbiorze dziecka osoba upoważniona powinna wylegitymować się dowodem tożsamości …………………………………………………
podpis osoby upoważnionej
Jednocześnie oświadczam, że ponoszę całkowitą odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo mojego dziecka od momentu jego odbioru przez osobę upoważnioną ………………………………………………………
podpis rodziców/opiekunów prawnych
Zgodnie z art. 233 § 1 Kodeksu Karnego (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553,z późn. zm.)oświadczam, że jestem świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
Pani/Pana dane osobowe zbierane są w celu zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania przedszkola w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi ministra właściwego do spraw zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania Podstawa przetwarzania danych osobowych:-Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (poz. 780),-Wytyczne przeciwepidemiczne GIS z dnia 4 maja2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi iw wieku do lat 3, wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985r.o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019r. poz. 59, oraz z 2020r. poz. 322, 374 i 567)-Dane będą przechowywane przez okres obowiązywania ograniczeń wynikających z epidemii wirusa COVID –19, a następnie zostaną usunięte.
Podpisy rodziców/ opiekunów prawnych:
1…………………………………
Data i podpis matki /opiekuna prawnego
2. ……………………………………
Data i podpis ojca/opiekuna prawnego