ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY – POWRÓT DO SZKÓŁ KLAS 1-3

Szanowni Państwo

Ponieważ zapadła decyzja o powrocie, od dnia 18.01.2021r. do szkoły na nauczanie stacjonarne uczniów klas 1-3, przekazuję ważne informacje na temat organizacji pracy szkoły.

  1. Uczniowie klasy 1 powrócą do szkoły, która nadal będzie funkcjonować zgodnie z wytycznymi sanitarnymi MEiN, MZ i GIS oraz Regulaminem funkcjonowania Szkoły i Publicznego Punktu Przedszkolnego w Rudnie podczas pandemii. Skrócone przypomnienie w/w zasad sanitarnych:

– do szkoły przyjmowane będą wyłącznie dzieci w 100% zdrowe, bez żadnych infekcji,

– przed wejściem na teren szkoły codziennie rano u każdego dziecka będzie mierzona temperatura,

– organizacja nauki, tak jak w pierwszych dwóch miesiącach roku szkolnego, będzie w jak największym stopniu minimalizować kontakty pomiędzy uczniami z pierwszej klasy a przedszkolakami;

– przypomnienie zasad: zajęcia odbywają się tylko w jednej sali, przypisanej do klasy; podczas przerw, uczniowie klasy pierwszej nie mają kontaktu z przedszkolakami; w każdej klasie jest prowadzona systematyczna, częsta, bieżąca dezynfekcja powierzchni dotykanych, oraz częste wietrzenie;

– osoby trzecie mają wstęp na teren szkoły wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się z osobą do kontaktu, są wprowadzane i wyprowadzane z terenu szkoły przez pracownika szkoły, mogą przebywać tylko w wyznaczonych miejscach: sekretariat, gabinet dyrektora.

  1. Świetlica szkolna będzie funkcjonować w godz. od 7.00 do 17.00

– dzieci odbiera od rodzica, wydaje rodzicowi, zaprowadza do sali świetlicowej i odprowadza do szatni wychowawczyni lub nauczyciel świetlicy;

– salą świetlicową dla klasy pierwszej jest sala lekcyjna tej klasy;

– sale są często dezynfekowane i wietrzone.

 

Z poważaniem

Dyrektor

Szkoły Podstawowej

i Publicznego Punktu Przedszkolnego w Rudnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *