Wycieczka do Muzeum Agatów w Rudnie

Dzisiaj wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Agatów w Rudnie. Najpierw zobaczyliśmy film w sali multimedialnej – dowiedzieliśmy się, że Rudno leży na wygasłym wulkanie. Potem podziwialiśmy pokaźną wystawę kamieni (agaty, kwarce, kalcyty itd.). Natępnie dzieci uczestniczyły w zabawach (rozpoznawanie i szukanie kamieni szlachetnych i skał wulkanicznych w muzeum na czas). Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty  lepienia z gliny, a także wizyta w pracowni agatów. Pan Witold pokazał nam jak się przecina i poleruje agaty. Kulminacyjnym punktem wycieczki było wyjście na pole agatowe, gdzie każdy mógł sam poszukać pięknych okazów. Zmęczeni szukaniem kamieni mogliśmy usiąść przy ognisku i upiec kiełbaskę, która w przepięknych okolicznościach przyrody smakowała wyjątkowo 😉 Na koniec wycieczki uczestnicy ochłodzili się pysznymi lodami.

Dziękujemy Pracownikom Muzeum Agatów w Rudnie za miłe przyjęcie, przekazaną nam wiedzę i wspaniałą zabawę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *