DZIEŃ BURAKA,CEBULI I BROKUŁA – PROJEKT WITAMINKI

W ramach projektu “Witaminki”, promującego zdrowe nawyki żywieniowe obchodziliśmy dzień buraka, cebuli i brokuła.

14 grudnia 2023r. – Dzień buraka – Rozmawialiśmy na temat dań które można przyrządzić z buraków i o tym, że z buraków można też wyprodukować cukier. Przedszkolaki próbowały m.in. soku z buraków oraz wcielały się w rolę tego warzywa podczas zabawy w kole. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną malując burakiem.

 

12 stycznia 2024r. – Dzień cebuli – Rozmawialiśmy na temat budowy cebuli, smaku, kształtu oraz o jej zdrowotnych właściwościach. Następnie tańczyliśmy do piosenki “Cebula Celina”. Wykonaliśmy także syrop, do którego dodaliśmy pokrojaną cebulę, cynamon, imbir, goździki, kurkumę oraz miód. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiająca cebulę.

 

8 marca 2024r. – Dzień brokuła – Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat budowy, kształtu, właściwości, smaku oraz cech charakterystycznych brokuła. Dzieci miały okazję degustacji warzywa.
W trakcie zajęć odbyły się również zabawy dydaktyczne mające na celu utrwalenie wiedzy na jego temat. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną w stylu eko.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *