PROJEKTY I PROGRAMY

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn.”Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa Małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

https://powietrze.malopolska.pl

Warsztaty dotyczące zanieczyszczenia i ochrony powietrza.

 

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. To kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”, które od roku szkolnego 2017/2018 stanowią jedno działanie.

Program ma propagować wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe poprzez udostępnianie im produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych, tak, by dzieci od najmłodszych lat polubiły ich naturalny smak. Oprócz promowania zdrowej diety program ma również pokazać dzieciom skąd pochodzą owoce i warzywa oraz produkty mleczne, jak są uprawiane i produkowane.

Od roku szkolnego 2017/2018 wszystkie szkoły podstawowe mogą brać udział udziału w nowym „Programie dla szkół”, dzięki któremu dzieci rozpoczynając naukę w szkole podstawowej będą uczyły się prawidłowych nawyków żywieniowych, a w szczególności poznawały walory diety bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.

http://www.owocewszkole.org

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ich wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 30 tys. zł.

https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2

 

Nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym “Dotknij, poczuj, zobacz”. Głównym zamierzeniem projektu jest wzbudzenie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego.

https://blizejprzedszkola.pl/wpis-20579,ogolnopolski-projekt-edukacyjny-quotdotknij-poczuj-zobaczquot

 

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas 1 -3 brali udział w projekcie edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci w Klasie pn. “Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?”. Celem projektu było poznanie praw panujących w naturze poprzez prowadzenie obserwacji przyrodniczych, wykonywanie doświadczeń i samodzielnie wyciąganie wniosków.

https://uniwersytetdzieci.pl/